ANA SAYFA | SİTE EKLE | REKLAM VERMEK İÇİN TIKLA | OYUNYERI.NET | INCEKALEM.COM | İLETİŞİM | AÇILIŞ SAYFAM OLSUN
BİLGİSAYAR GÜVENLİĞİ & UPDATE & ANTİVİRUS


  Bedava antivirüs programı
  Bilgisayar güvenliği sorunlarınız için destek - Microsoft uygulamaları hakkında bilgiler ve güvenlik önlemleri bulabileceğiniz Türkçe kaynak.
  Bilgisayarınızı tüm güvenlik yamalarıyla sürekli güncel tutmak için http://windowsupdate.microsoft.com adresini ziyaret etmelisiniz. Microsoft Office programlarına ait en son güncel yamaları da http://officeupdate.microsoft.com 'dan elde edebilirsiniz.
  Microsoft anti-spyware software - Microsoftun yeni piyasaya sürdüğü antivirüs programı spyware, adaware ve pop up pencereleri blokluyor ve bu programlar için PC'nizde tarama yapıyor.Beta versiyonu.
  Bedava Antivirüs -http://keir.net/attacker.html
  AntiVir® Personal Edition - 80.000'nin üzerinde virüs taraması ve temizlemesi yapan bedava antivirüs yazılımı PC'nizi trojan, worm, backdoors ve diğer zararlı programlara karşı koruyor.
  Analog X - E-mail virüsleri'ne karşı bilgisayarınızı korur.
  Avg Antivirus Free Edition - GriSoft.com'un bedava antivirüs programı olan AVG Antivirüs güncel virüs listesi ve otomatik program güncelleme imkanı sunuyor.E-mail scan, shell, real time scan diğer özellikleri.
   
  Online virüs ve truva atı taraması
  Aşağıdaki linkleri kullanararak bilgisayarınıza hiçbir program yüklemenize gerek kalmadan online virüs ve truva atı - trojan horse taraması yapabilirsiniz.
  Symantec Security Check - Norton Antivirus PC'nizin dışarıdan gelecek saldırılara karşı koruması olup olmadığını öğrenmek için "Security Scan", PC'nizde virüs olup olmadığını öğrenmek içinde " Virus Detection" özelliklerini kullanabilirsiniz.
  Windows Security Trojan Scan - Bilgisayarınızındaki truva atı - trojan horse'ları bulur ve temizler.
  Quick Heal - Windows 95/98/ME/NT/2000 Professional/XPHome/XP Professional işletim sistemleri için bedava antivirüs programı olan Quick Heal deneme sürümü 30 gün ücretsiz.
  House Call - Trend Micro'nun ücretsiz virüs tarama sayfası.
  Panda Active Scan - Panda antivirüs programı bedava virüs scan sayfası.Her gün güncellenen virüs listesiyle en son çıkan virüsler içinde online tarama yapabilirsiniz.Program bilgisayaranızdaki spyware-casus yazılımlar 'ıda tarıyor.
  a² Free Antivirüs - Bilgisayarınızdaki Trojan, Dialer, Worm and Spyware (Adware) virüslerini bulur ve temizler.Tamamen bedava olan bu antivirüs yazılımı ayrıca ücretli kişisel antivirüs hizmetide veriyor.Bedava antivirüs programı yüklemek istiyorsanız Açılacak sayfadan a² Free dosyasını download ediniz.
   
  Casus Yazılım - Spyware, adaware temizleme programları
  Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa ve programlar ağır açılıyorsa bilgisayarınıza Spyware-Casus yazılım bulaşmış olabilir.Aşağıdaki linkleri kullananarak casus yazılım taraması yapabilir ve Adaware-Spyware programı kodlarını temizleyebilirsiniz.Spyware kulllanıcının bilgisi dışında yazılım işlemleri gerçekleştiren, kullanıcının Internet erişimini takip eden ve bu bilgiyi yine kullanıcının bilgisi dışında bir sunucuya gönderen, bilgisayardan kaldırıldığında bile bu işleri yerine getiren yazılım çeşididir.
  Pest Patrol - Yaızılım ücretli ancak sitede bedava online tarama yapabilirsiniz.Açılan sayfanın altında "Get your free eTrust PestScan now" yazısını tıklayarak online taramayı başlatabilirsiniz.
  Spybot - http://spybot.safer-networking.de/
  Adaware - http://www.lavasoftusa.com/
  PC spyware ve parazit yazılımlara karşı online tarama yapabilirsiniz.Siteye girdiğiniz anda tarama başlar 20- 30 saniye sürüyor ancak database çok geniş değil.
   
  Pop-up ve Ad blockers - Pop up pencere ve reklam engelleme programları
  Bu programlar sayesinde internette gezerken isteğiniz dışında açılan pop up pencerelerti engellemenize ve reklam yazılımlarını engellemenize yarar.
  Pop-Up Stopper Free Edition - Bu ücretsiz yazılım Explorer, Netscape & Mozilla'yuı destekliyor.
  WebWasher - İstenmeyen reklamlar ve kontrolünüz dışındaki cookie'leri engeller.
   
  Bilgisayar güvenliği ile ilgili diğer kaynaklar
  Privacy Bird - AT&T'nin ücretsiz servisi sayesinde gezdiğiniz sitelerin güvenlik sertifikalarının güncel ve geçerli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  Yahoo Security Center: Spyware -Spyware ve çalışma sistemlerti hakkında İngilizce kaynak.
   
 


 Toplam Ziyaretçi: Powered by Hüseyin Kayabaşı & www.incekalem.com